Оберіть мову: Українська Русский (Russ­ian)

AIKIDO RIAI

У традиційних школах японського Будо є два основних напрямки: робота зі зброєю і техніка рукопашного бою тайджітсу. В основному багато хто знає айкідо тільки як техніку тайджітсу. Але в універсальної системі айкідо сенсея Моріхея Уесіби, кен (меч) — є основою.


Базова стійка в айкідо ідентична стійці, яка застосовується в фехтуванні на мечах, а техніка тайджітсу в айкідо використовує принципи роботи зі зброєю.


Айкідо складається з таких розділів: айкікен (робота з мечем), айкіджо (робота з палицею), танто (робота з ножем), тайджітсу (техніка рукопашного бою) і ріай (змішана робота, як зі зброєю, так і без зброї).


У всіх розділах стійка і принципи виконання тієї чи іншої техніки однакові і мають на увазі взаємозамінність. Це означає, що айкідзін вільний у виборі застосування захисту, і не прив’язаний до жодного із зазначених 5 розділів.


Практикуючи і вдосконалюючи свої навички і вміння в усіх п’яти розділах, що займається розвиває в собі: шин, гін, тай (три основи: сила духу, тіло і техніка). Засновник постійно говорив, що айкідзін застосовуючи техніку без зброї, завжди представляє його в своїх руках і при цьому повинен відчувати гармонію в будь-якому русі. Це є справжнє розуміння суті айкідо!